دستگاه اسپرسوساز (قهوه ساز) نسپرسو چیست؟

اسپرسوساز نسپرسو یا دستگاه قهوه ساز کپسولی نسپرسو چیست؟

نسپرسو ساز در زبان کاملا ساده و عامیانه: یک نوع دستگاه قهوه ساز اسپرسو می باشد که به جای استفاده از دانه‌های قهوه یا پودر قهوه که موجب کثیف کاری می‌شود از کپسول‌های مخصوص حاوی پودر قهوه استفاده می‌کند.

این روزها در بازار لوازم خانگی و جهیزیه، نام ناآشنایی تحت عنوان قهوه ساز کپسولی زیاد به چشم می‌خورد. شاید تا ۱۰ سال پیش کمتر کسی از وجود چنین دستگاهی برای تهیه قهوه باخبر بود. اما امروزه به لطف اینترنت و بازرگانان ایرانی که به کشورهای مختلف دنیا سفر می‌کنند توانسته‌ایم با جدیدترین پیشرفت‌ها و دستگاه‌های روز دنیا آشنا شویم.

اما اگر می‌خواهید به صورت کاملا تخصصی بدانید دستگاه نسپرسو چیست؟ و چرا این روزها مردم به ویژه جوانان تمایل بیشتری برای خرید این وسیله دارند بهتر است تا انتهای این مقاله همراه من باشید تا دقایقی را بین دنیای شگفت انگیز قهوه به سر ببریم.

۴ تفاوت مهم نسپرسوساز و اسپرسوساز؟

معمولا عامه مردم در پاسخ به این سوال که نسپرسوساز (اسپرسوساز نسپرسو) چیست گمان می‌کنند دستگاه نسپرسو همان اسپرسوساز است. اگرچه هر دو شباهت بزرگی دارند و برای تهیه اسپرسو از آن‌ها استفاده می‌شود اما شیوه تهیه هرکدام از این دستگاه‌ها متفاوت است.
اما باید به اطلاعتان برسانم این فکر کاملا اشتباه است! و نسپرسوساز کاملا یک دستگاه جداگانه با طراحی و ساز و کار متفاوت است. که در این بخش ۴ تفاوت اصلی و مهم اسپرسوساز نسپرسو با اسپرسوساز را برایتان توضیح می‌دهم.

۱ – تفاوت اسپرسوساز نسپرسو و اسپرسوساز در طراحی:

با یک نگاه گذرا و سطحی به اسپرسو سازها و قهوه ساز های کپسولی به راحتی می‌توان شکاف‌های زیادی در بین تفاوت‌های این دو محصول پیدا کرد. برای مثال:
وزن و ابعاد: اسپرسوسازها از نظر وزن و ابعاد، اندازه‌های بزرگ تر و وزن بیشتری نسبت به قهوه ساز های کپسولی دارند. البته یکی از دلایل اینکه وزن اسپرسوسازها و ابعاد آن‌ها بیشتر است می‌توان به دلیل استفاده از قطعات بیشتر از جمله آسیاب قهوه و یا محفظه‌های بزرگ مخصوص پودر قهوه اشاره کرد.

در پشت پرده سوال تفاوت نسپرسو و اسپرسو سوال دیگری مطرح است که اسپرسو بهتره یا نسپرسو؟ با توجه به اینکه مدت زیادی از طراحی و ساخت نسپرسوها نمی‌گذرد به جدیدترین متدهای طراحی و قطعات سبک مجهز شده‌اند. همچنین در نظر داشته باشید که کار با اسپرسوساز های کپسولی تنها با یک کپسول قهوه راه می‌افتد و نیازی به آسیاب کن دانه‌های قهوه یا محفظه‌های بزرگ و سنگین تنظیم میزان پودر قهوه ندارد. بنابراین طراحان اسپرسوساز نسپرسو با استفاده حداقلی از قطعات، در ضمن حفظ کارایی بالا وزن و ابعاد جمع جور و نسبتا کوچکی برای دستگاههای نسپرسوساز در نظر گرفته‌اند.

نکته: برای آشپزخانه‌های کوچک و یا محیط‌های اداری که افراد نمی‌خواهند فضای زیادی برای دستگاه قهوه ساز خود اختصاص دهند قهوه ساز های کپسولی گزینه ایده آلی هستند. زیرا در ضمن طراحی جمع و جوری که دارند وزن سبکی دارند و به راحتی قال حمل و جابه جایی هستند. بنابراین در محل کار می‌توانید دستگاه را به دلخواه روی میز تیم‌های مختلف کارمندانتان جا به جا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید